REKLAMA
Znaleziono 9265 wyników
Za ok. 2 mld zł powstanie pierwszy odcinek linii kolejowej, która połączy Kraków z Podhalem i Sądecczyznąartykuł
Pokaż artykuł
Za ok. 2 mld zł powstanie pierwszy odcinek linii kolejowej, która połączy Kraków z Podhalem i Sądecczyzną
Podpisano kolejną umowę na realizację prac budowlanych w ramach największej inwestycji Polskich Linii Kolejowych na południu kraju. Do połowy 2029 roku na odcinku Szczyrzyc - Tymbark powstaną tory, tunele, wiadukty i mosty. To pierwszy fragment zupełnie nowej linii kolejowej, budowanej w ramach projektu „Podłęże-Piekiełko”. Inwestycja za niemal 1,7 mld zł netto sfinansowana będzie ze środków budżetowych.
Coraz bliżej zakończenia budowy obwodnicy Łomżyartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej zakończenia budowy obwodnicy Łomży
Ruszyło betonowanie połączenia segmentów nawisowych mostu nad nurtem Narwi na budowanej obwodnicy Łomży. Tym samym oba brzegi rzeki zostały połączone obiektem o długości 1205 m, na razie w ciągu zachodniej jezdni drogi ekspresowej S61, która ma być udostępniona kierowcom do końca września bieżącego roku.
Aerostaty BASIA zmienią bezpieczeństwo Polski. Nowy system ma wykrywać drony, sygnały radiowe i zagrożenia na granicyartykuł
Pokaż artykuł
Aerostaty BASIA zmienią bezpieczeństwo Polski. Nowy system ma wykrywać drony, sygnały radiowe i zagrożenia na granicy
Polska chce wypełnić lukę w monitorowaniu przestrzeni powietrznej. Polskie instytuty naukowe i firmy technologiczne pracują nad jednym z najbardziej obiecujących projektów w obszarze bezpieczeństwa państwa. System BASIA — Bierny Aerostatyczny System Informacyjno‑Analityczny — ma umożliwić wykrywanie dronów, sygnałów radiowych, pojazdów i innych obiektów, które mogą stanowić zagrożenie.
Linia kolejowa Podłęże-Piekiełko: pierwszy tunel kolejowy wydrążony [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Linia kolejowa Podłęże-Piekiełko: pierwszy tunel kolejowy wydrążony [ZDJĘCIA]
Tarcza TBM „Jadwiga”, po 10 miesiącach intensywnych działań, zakończyła prace wiertnicze przy pierwszym tunelu kolejowym, który powstaje na potrzeby największej inwestycji Polskich Linii Kolejowych SA. Podziemna budowla o długości 3750 metrów skróci podróże pociągiem z Nowego Sącza do Limanowej, a po wybudowaniu kolejnych odcinków nowej trasy – również do Krakowa
Koleje Dolnośląskie z najlepszym wynikiem w historii i wielkimi inwestycjami w tleartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie z najlepszym wynikiem w historii i wielkimi inwestycjami w tle
Ponad 2,5 miliona pasażerów w ciągu miesiąca. Takiego wyniku, który został odnotowany w marcu, Koleje Dolnośląskie jeszcze nigdy nie miały. Liczba potwierdza rosnącą rolę kolei regionalnej jako podstawowego środka transportu dla mieszkańców Dolnego Śląska, ale również zapotrzebowanie na nowoczesny tabor.
Budimex zakończył budowę komory "Fabryczna" w Łodzi – ważny krok dla Kolei Dużych Prędkości w Polsce i całego projektu Port Polska [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Budimex zakończył budowę komory "Fabryczna" w Łodzi – ważny krok dla Kolei Dużych Prędkości w Polsce i całego projektu Port Polska [FILM+ZDJĘCIA]
Budimex SA zakończył zasadnicze prace przy budowie komory odbiorczej „Fabryczna”, jednego z kluczowych elementów infrastruktury towarzyszącej budowie tunelu dalekobieżnego w Łodzi w ciągu linii kolejowej nr 85. Zakończenie tego etapu otwiera drogę do rozpoczęcia kolejnych prac związanych z budową komory rozjazdowej „Fabryczna”, których start zaplanowano na lipiec 2026 roku.
Trwają prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILMY]
Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Warmii i Mazur. Powstanie w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będzie to czwarty w kolejności Dworzec Główny w Olsztynie. Pierwszy wybudowano w 1872 roku, drugi po 1945 roku, na skutek odbudowy pierwszego, natomiast trzeci w latach 1969-1971.
Ruszają główne prace na DK94 w Olkuszuartykuł
Pokaż artykuł
Ruszają główne prace na DK94 w Olkuszu
W poniedziałek, 19 sierpnia, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) rozpoczyna zasadnicze prace związane z modernizacją 4,4 km olkuskiego odcinka DK94. W pierwszym etapie rozbierana będzie dotychczasowa jezdnia. Będzie wiązało się to ze zmianami w organizacji ruchu. Tego dnia rano zamknięta zostanie całkowicie południowa jezdnia (w kierunku Krakowa) „starej czwórki” w Olkuszu na całej długości inwestycji, od okolic Grodziska na ul. Staromiejskiej do skrzyżowania z ul. Pakuską. Ruch w obu kierunkach będzie poprowadzony drugą jezdnią, którą dotąd samochody jeździły tylko w kierunku Dąbrowy Górniczej.
Dobiegają końca prace na budowie nowego dworca Olsztyn Główny [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Dobiegają końca prace na budowie nowego dworca Olsztyn Główny [FILMY]
Dobiegają końca prace na budowie na budowie nowego dworca Olsztyn Główny. To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Warmii i Mazur. Powstaje w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będzie to czwarty w kolejności Dworzec Główny w Olsztynie. Pierwszy wybudowano w 1872 roku, drugi po 1945 roku, na skutek odbudowy pierwszego, natomiast trzeci w latach 1969-1971.
Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny prawie gotowy [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny prawie gotowy [FILMY]
Dobiegają końca prace na budowie na budowie nowego dworca Olsztyn Główny. To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Warmii i Mazur. Powstaje w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będzie to czwarty w kolejności Dworzec Główny w Olsztynie. Pierwszy wybudowano w 1872 roku, drugi po 1945 roku, na skutek odbudowy pierwszego, natomiast trzeci w latach 1969-1971.
Największa w Polsce firma na rynku re-commerce książek z nowym magazynem pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Największa w Polsce firma na rynku re-commerce książek z nowym magazynem pod Krakowem
Antykwariat i Księgarnia Tezeusz, największa w Polsce firma na rynku re-commerce książek z ofertą blisko 1 miliona pozycji, wynajął ponad 4000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej w MDC² Park Kraków South. Tezeusz przeniesie się do nowej lokalizacji z dotychczasowych magazynów w Lubniu i Tenczynie, w ramach procesu przygotowania firmy do międzynarodowej ekspansji. W procesie poszukiwania magazynu oraz negocjowania warunków najmu firmę wspierali eksperci z międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield.
GDDKiA domyka drogę ekspresową S19 Via Carpatia w woj. podkarpackimartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA domyka drogę ekspresową S19 Via Carpatia w woj. podkarpackim
Do Wojewody Podkarpackiego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych u Autostrad złożyła wniosek o pozwolenie na budowę drogi ekspresowej S19 Jawornik - Lutcza. To ostatni fragment szlaku Via Carpatia w województwie podkarpackim, który czeka na ten dokument.
Dekpol Deweloper rozpoczyna przedsprzedaż Altery we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Dekpol Deweloper rozpoczyna przedsprzedaż Altery we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
Dekpol Deweloper rozpoczął przedsprzedaż Altery - inwestycji mieszkaniowej o podwyższonym standardzie, która powstanie przy ul. Braniborskiej 54,56 we Wrocławiu. Projekt obejmie 116 mieszkań oraz lokale usługowe na parterze. W projekcie pojawiają się odniesienia do historycznej zabudowy miasta, ujęte w nowoczesny i wyrazisty sposób.
W Łomży wybudowany zostanie nowy dworzec kolejowyartykuł
Pokaż artykuł
W Łomży wybudowany zostanie nowy dworzec kolejowy
Po ponad 30 latach przerwy pociągi pasażerskie wróciły do Łomży, a Polskie Koleje Państwowe S.A. planują budowę nowego dworca kolejowego, który będzie częścią zmodernizowanej właśnie stacji.8 czerwca br. spółka PKP ogłosiła przetarg na wykonanie projektu oraz wybudowanie zupełnie nowego obiektu do obsługi podróżnych.
W Warszawie królują food halle [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie królują food halle [ZDJĘCIA]
Choć Hala Koszyki, Hala Gwardii, Elektrownia Powiśle, Fabryka Norblina i Browary Warszawskie różnią się między sobą pod względem lokalizacji, najemców i menu, to mają jeden wspólny mianownik – skupiają lokalne społeczności. Doskonale wpisują się w ideę 15-minutowego miasta, ożywiają dzielnice i stają się sercem obiektów handlowych i projektów typu mixed-use. Inwestycja w nie może być kosztowna, ale odpowiednio zaplanowana i zarządzana, zwróci się z nawiązką – podsumowali eksperci podczas konferencji Urban Land Institute (ULI) Poland Places + Spaces.
Magazyny w Polsce nadal trzymają się mocnoartykuł
Pokaż artykuł
Magazyny w Polsce nadal trzymają się mocno
Pomimo nadal niepewnej sytuacji geopolitycznej za południowo-wschodnią granicą Polski zarówno wyniki sektora magazynowego na rynku inwestycyjnym, jak i najmu napawają optymizmem. Popyt w III kw. 2022 r. wyniósł 1,6 mln mkw. (+11 proc. r/r), co wskazuje, że firmy wciąż są zainteresowanie akwizycją nowych powierzchni do rozwoju. Z kolei po stronie podaży, nowa polityka finansowania inwestycji przez banki w kolejnych kwartałach przyniesie zapowiadane ostudzenie w realizacji nowych projektów. Trend ten może szczególnie dotyczyć magazynów budowanych spekulacyjnie, które na koniec września 2022 r. stanowiły ok. 52 proc. z obecnie realizowanych 4 mln mkw. powierzchni. Firma AXI IMMO prezentuje dane podsumowujące III kw. 2022 r. na rynku przemysłowo-logistycznym w raporcie "Polski rynek magazynowy w III kw. 2022 r.".
W Polsce mamy 12 proc. pustostanów i deficyt 2 mln mieszkań. Skąd ten paradoks?artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce mamy 12 proc. pustostanów i deficyt 2 mln mieszkań. Skąd ten paradoks?
W ciągu ostatnich 10 lat deweloperzy i inwestorzy indywidualni w Polsce oddali do użytku 1,8 mln mieszkań. Mimo to wciąż ich brakuje. Z danych Eurostatu wynika, że pod względem liczby pokoi przypadających na osobę mamy w Polsce niemal najgorszy wynik w Europie, wynoszący 1,2.
W Polsce mamy 12 proc. pustostanów i deficyt 2 mln mieszkań. Skąd ten paradoks? artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce mamy 12 proc. pustostanów i deficyt 2 mln mieszkań. Skąd ten paradoks?
W ciągu ostatnich 10 lat deweloperzy i inwestorzy indywidualni w Polsce oddali do użytku 1,8 mln mieszkań. Mimo to wciąż ich brakuje. Z danych Eurostatu wynika, że pod względem liczby pokoi przypadających na osobę mamy w Polsce niemal najgorszy wynik w Europie, wynoszący 1,2. Średnia europejska wynosi 1,6. Żeby zmniejszyć dystans o połowę potrzebujemy w kraju dodatkowych ponad 2 mln mieszkań. Mimo że mamy 12 proc. pustostanów, jak wynika z Narodowego Spisu Powszechnego, w większości są to lokale, które nie pozwalają rozwiązać problemu.
Coraz więcej magazynów poza wielkimi aglomeracjami. Legnica, Bydgoszcz czy Zielona Góra przyciągają nowe inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
Coraz więcej magazynów poza wielkimi aglomeracjami. Legnica, Bydgoszcz czy Zielona Góra przyciągają nowe inwestycje
Polski rynek magazynowy to już nie tylko wielkie aglomeracje jak Warszawa, Górny Śląsk czy Poznań. Coraz częściej na celowniku inwestorów i najemców znajdują się perspektywiczne lokalizacje typu Zielona Góra, Bydgoszcz czy Legnica. Ich udział w rynku w ciągu ostatnich 10 lat istotnie wzrósł: z 10% w 2014 roku, do 25% w 2024. Potwierdzają to również wyniki Accolade. W ubiegłym roku poziom wynajętych powierzchni w obiektach inwestora i wyniósł ponad 200 tys. mkw. Jedna z największych firm rynku obuwniczego postawiła na Legnicę, a największa platforma zakupowa w Polsce na Bydgoszcz.
Polski rynek powierzchni przemysłowo-logistycznych w europejskiej czołówce [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Polski rynek powierzchni przemysłowo-logistycznych w europejskiej czołówce [RAPORT]
Najnowszy raport „At A Glance – rynek powierzchni przemysłowo-logistycznych w Polsce” BNP Paribas Real Estate Poland podsumowujący II kwartał 2024 roku wskazuje na dalszy dynamiczny rozwój tego sektora. Wzrost aktywności najemców oraz stabilne poziomy nowych inwestycji stawiają Polskę w czołówce europejskich rynków magazynowych.
REKLAMA